JCDecaux premija 2022 - Galimybių bangos

2022

JCDecaux premija 2022 - Galimybių bangos

2022

Spalio 28 d., 18 val. duris atveria pradedančiųjų menininkų kūrybą pristatanti paroda „JCDecaux premija 2022: Galimybių bangos“.

„JCDecaux premija“ – tai Šiuolaikinio meno centro ir „JCDecaux“ 2016 m. įsteigtas kasmetinių parodų ciklas, kuriuo siekiama skatinti pradedančiųjų Lietuvos menininkų kūrybą, jos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei visuomenės susidomėjimą šiuolaikiniu menu. Projekto kuratoriai kasmet vertina atviro kvietimo būdu surinktas paraiškas ir atrenka penkis projekto dalyvius, kuriems suteikiama finansinė bei institucinė pagalba naujiems kūriniams parengti ir pristatyti parodoje. „JCDecaux“ įsteigta vienkartinė 4000 eurų dydžio premija tarptautinės komisijos sprendimu skiriama vienam parodoje dalyvaujančiam menininkui ar kolektyvui už pristatomo kūrinio originalumą, aktualumą ir meninę raišką.

Šių metų „JCDecaux premija“ paroda, pavadinta „Galimybių bangos“ ir kuruojama Vytenio Buroko ir Mildos Dainovskytės, pristatoma Dailininkų sąjungos galerijos erdvėse, įsikūrusiose Šiuolaikinio meno centro kaimynystėje. Čia jau ne vieną dešimtmetį veikiančiame salone-galerijoje eksponuojami vizualaus ir taikomojo meno kūriniai. Kintančios paskirtys, rudimentais virtę įrankiai ir archajiškos praktikos atgimsta kaip save pačius bei aplinką narstantys kritiniai amatai.

Grubios ir glotnios tekstūros, atviri dialogai, raktų pakabukai, apdulkėję, briaunomis su lėkšte susijungiantys vamzdžiai, trupiniai smėlyje, stalo kampas: save keičiančios prasmės ir paskirtys atgimsta naujais siluetais – trapiais bei pulsuojančiais. Menininkai skirtingomis išraiškos priemonėmis permąsto virsmo, atgimimo ir tęstinumo formas.

Projekto partneriai ir rėmėjai
No items found.
Komisijos verdiktas
Parodos dalyviai
No items found.
Anton Karyuk
Anton Karyuk
Menininkas
No items found.
Morta Jonynaitė
Morta Jonynaitė
Menininkė
Premijos laimėtojai 2022
allsofeatherlightseven
allsofeatherlightseven
Menininkai
Publikos prizo laimėtojas 2022
Rokas Janušonis
Rokas Janušonis
Menininkas
No items found.
Paveldo institutas
Paveldo institutas
Menininkų kolektyvas
Parodos komanda

Parodos komanda keičiasi kas dvejus arba trejus metus siekiant užtikrinti sprendimų, procesų ir pačios ekspozicijos naujumą bei dinamiškumą.