Sąlygos

Kaip pateikti paraišką?

Dalyvių atranka

„JCDecaux premijos“ parodų dalyviai kasmet atrenkami atviro kvietimo būdu. Iš visų gautų pasiūlymų parodos kuratoriai atrenka penkis projektus, iš kurių formuojama konceptuali grupinė ekspozicija. Dalyviu gali būti tiek vienas menininkas, tiek menininkų kolektyvas.

Konkurso sąlygos

Konkurso metu atrinktiems menininkams/kolektyvams skiriamas 1500 eurų produkcijos biudžetas ir kuratorinė parama.

Kūrėjai sutikdami dalyvauti projekte, taip pat sutinka bendradarbiauti su projekto komunikacijos ir edukacijos komandomis, siekiant viešinti projektą bei į parodą pritraukiant platesnę auditoriją.


KONKURSE GALI DALYVAUTI:
Lietuvos pilietybę turintys kūrėjai (įskaitant ir gyvenančius užsienyje);
Lietuvoje oficialiai, mažiausiai 2 metus, reziduojantys užsienio menininkai;
Paraiškas teikti gali visi 18 metų sulaukę kūrėjai;
Savo meninę karjerą pradedantys kūrėjai, t.y. asmenys, dar nesurengę parodų svarbiausiose šalies ir užsienio meno institucijose.


DALYVIO PARAIŠKĄ SUDARO:

– projekto santrauka (iki 5 sakinių);
– projekto aprašas (ne ilgesnis nei vienas A4 formato lapas);
– projekto vizualinė medžiaga (preliminarios vizualizacijos, eskizai, kadruotės);
– preliminari įgyvendinimo sąmata;
– laisvos formos CV ir darbų aplankas („portfolio“).
Visa medžiaga turi būti sudėta į vieną pdf failą ir negali viršyti 5MB.

Jei kyla klausimų dėl paraiškos pateikimo galite susisiekti premija@cac.lt
Paraiškos teikimas

Paraiškas galima pateikti iki gegužės 19 d. vidurnakčio užpildant formą jcdecauxpremija.lt svetainėje ir pateikiant reikalingą dalyvio paraiškos medžiagą. Susitikimai su potencialiais kandidatais vyks birželio mėnesį. Parodos dalyviai bus paskelbti liepos mėnesį. „JCDecaux premija 2024“ atidarymas Nacionalinėje dailės galerijoje numatytas šių metų lapkritį.

Parodos pabaigoje tarptautinės komisijos sprendimu 4000 Eur piniginė premija bus skirta vienam parodoje dalyvaujančiam menininkui ar kolektyvui.

Eglės Razumaitės ir Maarten Brijker kūrinių fragmentai

Projekto eiga ir etapai
01
Atviras šaukimas

Kuratoriai iš pateiktų paraiškų atrenka 5 projektus.

02
Paroda ir pasirengimas jai

Atrinktų projektų autoriams yra siūloma paraiškoje aprašytus kūrinius įgyvendinti parodoje. Kiekvieno dalyvio ar kolektyvo kūriniui skiriamas 1500 eurų produkcijos biudžetas ir suteikiama kuratorių parama. Atrinkti projektai yra toliau plėtojami bendradarbiaujant su parodos kuratoriais, architektais, technine komanda, prireikus organizuojamos specialistų konsultacijos.

03
Pagrindinė premija ir publikos prizas

„JCDecaux premijos“ laimėtojas yra paskelbiamas parodos pabaigoje. Jį išrenka nepriklausoma ir iš anksto paskelbta tarptautinė komisija, susidedanti iš menininkų, kuratorių bei kitų meno lauko profesionalų.

Pagrindinės premijos laureatas gauna „JCDecaux Lietuva“ įsteigtą 4000 Eur premiją bei galimybę savo kūrybinius projektus pristatyti lauko reklamos erdvėse, reklaminio paketo vertė 5000 Eur.


Publikos prizo laureatas taip pat paskelbiamas parodos pabaigoje. Jį parodos metu išrenka lankytojai, palikdami savo balsą ekspozicijoje esančioje balsadežėje. Publikos prizo laureatas apdovanojamas. 5000 Eur vertės lauko reklamos paketu, kurį gali panaudoti savo kūrybiniams projektams pristatyti.

Dueto „allsofeatherlightseven“ kūrinio „Saulė yra virš daiktų“ fragmentas